Son Dakika Haberler

Ankara’da ‘Keklik’ operasyonu:11 gözaltı

Ülke huzurunu ve güvenliğini bozacak şahıslara göz açtırılmıyor. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik ...

Ankara’da ‘Keklik’ operasyonu:11 gözaltı
Okunma : 6 views Yorum Yap

Ülke huzurunu ve güvenliğini bozacak şahıslara göz açtırılmıyor.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, ihbar üzerine bir çeteyi takibe aldı.

Teknik takipli projeli dosya kapsamında, 27 ayrı hırsızlık olayını Ç.Ş., İ.Ö., T.U.  K.Ç. M.E.’nin gerçekleştirdiği, çaldıkları malzemeleri S.A., F.S., M.E., D.P., M.G., Ü.Ç. ve İ.Ö. aracılığıyla piyasaya sürdükleri tespit etti.

Polis, önceki gün şafak vakti, şüphelilere yönelik operasyonun düğmesine basıldı.

11 şüpheli gözaltına alındı

‘Keklik’ adı verilen operasyonda 12 ayrı adrese eş zamanlı baskın yapıldı, 11 şüpheli gözaltına alındı.

Suç unsurları tespit edildi

Şüphelilerin ev ve iş yerleri ve araçlarında yapılan aramalarda 22 televizyon, 5 silah, bu silahlara ait 4 şarjör, 129 mermi, 3 pompalı tüfek ile 21 av fişeği, 4 cep telefonu, 14 saat, 2 bin 923 paket sigara, çok sayıda el aleti, 3 el feneri, 2 dürbün ve olaylarda kullanılmak üzere 4 çift eldiven ele geçirdi.

18’i evden, 9’u iş yerinden hırsızlık

Dürbün ve kar maskesi kullanıldı

Hırsızlık yapacakları adresi önceden belirleyip, dürbünle izleyen şüphelilerin, özellikle bağ evlerinden para, elektronik eşya, tüfek, el aletleri ile para edecek eşya, iş yerlerinden de para ve sigara çaldıkları belirlendi.

Ayrıca şüphelilerin hırsızlık sırasında eldiven ile kar maskesi kullandıkları tespit edildi.

Değerinin altında piyasaya sürdüler

Suç dosyaları kabarık

DHA’nın haberine göre, şüphelilerin tamamına yakını hırsızlık olmak üzere S.A.’nın 29, Ç.Ş.’nin 20, İ.Ö.’nün 18, K.Ç.’nin 11, T.U.’nun 8, M.E.’nin 6, Ü.Ç.’nin 5, İ.Ö.’nün 4, F.S.’nin 1, M.G.’nin 1, M.E.’nin 1 olmak üzere toplam 104 suç kayıtlarının olduğu belirlendi.