Son Dakika Haberler

Elazığ’da hırsızlar, 15 yazlık evi talan etti

Elazığ’da, merkeze bağlı Gözebaşı Köyü Yeşilyurt mezrasında, evlerin yazlık olarak kullanıldığı bölgede yalnızca birkaç kişinin kalmasını fırsat ...

Elazığ’da hırsızlar, 15 yazlık evi talan etti
Okunma : 5 views Yorum Yap

Elazığ’da, merkeze bağlı Gözebaşı Köyü Yeşilyurt mezrasında, evlerin yazlık olarak kullanıldığı bölgede yalnızca birkaç kişinin kalmasını fırsat bilen şahısları, kamyonla gelip hırsızlık yaptı.

Uygun bir anı kollayan hırsızlar kapı, pencere ve duvarları kırarak 15 eve girip televizyon, petek, çamaşır makinesi, bakır kazan olmak üzere değerli buldukları ne varsa kamyona yükledi.

HA’nın haberine göre; jandarma ekipleri, toplam zararın yaklaşık 500 bin lira olduğunu belirledi.

Tüm evlerde tek tek inceleme yapan ekipler, olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

“Değerli olan ne varsa alıp götürmüşler”

Köyde yaz aylarında ikamet ettiğini belirten Turgay Güler, “Şu an merkezdeyim. Kış olduğu için İstanbul’a giden komşumuz telefon açarak bahçelerimize hırsız girdiğini söyledi. Bende gelip eve baktığımda evin alt katında girişi olan mutfak penceresinin kapısını kırıp içeri girmişler. Eve ilk bakınmamda çatıda 3 parça bakır kazan ve stili götürmüşler. Evin içerisindeki yedek anahtarı alarak malzemeleri çıkartmışlar sonra kapıyı kilitleyerek evden çıkmışlar. Benimle birlikte mahallemizde bulunan yaklaşık 15 eve girmişler. Girdikleri evlerde genelde bakır kazanları, televizyon, çamaşır makinesi, değerli olan ne varsa alıp götürmüşler. Jandarma ekiplerimiz burada inceleme yapıyor. İnşallah en kısa zamanda hırsızlar tespit edilir bizim de zararlarımız karşılanır.” dedi.

“Peteklerine kadar söküp götürmüşler”

Komşularının 2 saat önce haber verdiğini belirten Hidai Bilgin, “Yazlık evime geldiğimde çok iyi yaptırdığım pencerenin demiri sökülmüş pencereyi de kırarak içeri girmişler. İçeri girdiğimde her tarafı darmadağın ettiklerini fark ettim. Evden ne götürmüşler tespit edemedim. Sadece 3 bakır kazan ve 2 tane bakır tencerenin gittiğini fark ettim. Epey bir zarara uğradım. Suçluların bulunmasını istiyorum. Burada 10’dan fazla evi aynı şekilde soymuşlar. Komşumuzun evindeki televizyonu götürmüşler, ben kendi evimdeki televizyonu götürmeseydim benimkini de götürürlerdi. Başka şeylerin gittiğini fark etmem için eşimle gelip kontrol etmem gerekiyor. Köyde sürekli oturan bir komşumuz da var onun evine bir şey yapamamışlar. Bir diğer komşumuzun peteklerine kadar söküp götürmüşler.” ifadelerini kullandı.

“Çok ciddi bir zararımız var”

Yeşilyurt mezrasında ikamet ettiğini aktaran İzzet Yıldırım, “Burada yazlık bir evim var. Her hafta sonu ailemle birlikte gelip burada vakit geçiriyoruz. Bu hafta da geldiğimizde girişte bizim komşularımızın dış kapılarının açık olduğunu gördük. Bu beni tereddüt ettirdi. Gelip kendi evime baktığımızda hırsızların bizim evimize, annemlerin, kardeşimin ve komşularımın evlerine girerek soyulduğumuzu fark ettik. Çok ciddi bir zararımız var. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz. Bir an evvel bu hırsızların bulunup maddi zararının karşılanmasını istiyoruz.” diye konuştu.