Son Dakika Haberler

HDP’li vekile Süleyman Soylu’dan sert yanıt

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonunda, gergin anlar yaşandı. "Bir kadın var, belli ki işkence görmüş" Paylan, “Bir ...

HDP’li vekile Süleyman Soylu’dan sert yanıt
Okunma : 7 views Yorum Yap

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonunda, gergin anlar yaşandı.

“Bir kadın var, belli ki işkence görmüş”

Paylan, “Bir kadın var. Yüzü gözü morarmış. Belli ki işkence görmüş gözaltında. Orada bir ifadesi alınmış. Daha bu ifade alınmadan. İfadesini zaten (İçişleri Bakanı Süleyman) Soylu açıkladı. İtiraf etti dedi. ‘Ben istihbarat elemanıyım’ dedi. Siz böyle bir istihbarat elemanı gördünüz mü hiç? Şaşkın bir genç kadın. Olayı yapıyor ve evine gidiyor. Evinde yakalanıyor.

“Bu provokasyonların içinde devletin içindeki bir karanlığın parmağı olmuştur”

Olayın kodlarına bakın. Kobani’den talimat geldi diyor Soylu. Daha sonra İdlib’den girdiğini söylüyor. Burada soru işaretleri kafanıza gelmiyor mu? Benim kafama pek çok soru işareti takılıyor. Neden biliyor musunuz? Çünkü geçmişte bu tip provokasyonların içinde her zaman devletin içindeki bir karanlığın parmağı olmuştur. Her zaman bir parmağı olmuştur. Toplumsal barışa ekmek kadar su kadar ihtiyacımız var.

“Seçimlere doğru bu tip provokasyonlar olmuştur”

Toplumsal barışa ulaşmamız için somut olayların üzerinden yürümemiz gerekiyor. Seçimlere giriyoruz. Ne zaman seçimlere doğru gidilse hep bu tip provokasyonlar olmuştur.” dedi.

“Devlete böyle bir iftira atan şerefsizdir”

Bu sözlerin üzerine tepki gösteren Süleyman Soylu ise Garo Paylan’ı yalan ve iftira ile suçladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  “Sen PKK’yı savunuyorsun, sen PKK’yı temizliyorsun, sen PYD’yi temizliyorsun. Sen sorgulayacaksan PKK’yı, terör örgütlerini sorgula. Devlete böyle bir iftira atan şerefsizdir. Yalan söylüyorsun. İftira ediyorsun. Seni oraya kim milletvekili yaptıysa onu sorgula” ifadelerini kullandı.