Son Dakika Haberler

Taksim şehitlerinin isimleri Beyoğlu’nda yaşatılacak

Terör saldırısının yaşandığı alanda açıklama yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, olayda 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 81 kişinin ...

Taksim şehitlerinin isimleri Beyoğlu’nda yaşatılacak
Okunma : 5 views Yorum Yap

Terör saldırısının yaşandığı alanda açıklama yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, olayda 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 81 kişinin de yaralandığını hatırlattı ve saldırıda yaşamını yitirenlerin isimlerini ilçede yaşatacaklarını söyledi.

“Şehit çocuklarımızın isimlerini vereceğiz”

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Burada şehit olan insanlarımız, yavrularımız, bebeklerimiz var. Beyoğlu Belediyesi olarak onların isimlerini meydan, çocuk bahçesi, kültür ve sanat merkezi gibi yerlere vereceğiz. Beyoğlu’nda çocuk bahçeleri açıyoruz. Bu yerlere şehit çocuklarımızın isimlerini vereceğiz inşallah.” konuştu.

“Devletimiz çok büyüktür”

İstanbul Erzurum Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yanık, alanda yaptığı açıklamada, “Burada bu menfur saldırıyı planlayanlar her ne mesaj vermek istiyorsa, bilsinler ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok büyüktür ve yüce Türk milleti, onun arkasında dimdik sağlam durur. Onlar da nasıl alıyorlarsa bu mesajı öyle alsınlar.” ifadelerini kullandı.

“Soyadımız Türkiye”

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Başkanı Fuat Bodur ise terörle mücadeledeki kararlı duruşlarından dolayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere devlet kurumlarına teşekkür ettiklerini dile getirerek, “Bizim adımız Diyarbakır, bizim adımız Mardin, soyadımız Türkiye.” dedi.

AA’nın haberine göre; terör saldırısını kınayan Tüm Sivil Toplum Kuruluşları 81 İl Platformu Kadın Kolları Genel Başkanı Derya Züleyha Yılmaz da Dün olduğu gibi bugün de insanı ve insanlığı katleden canavar ruhlu bu şeytani hainler şunu bilsinler ki vatanımıza, milletimize, değerlerimize yapılan en ufak bir saldırı veya bir ihanet 85 milyonun birliğini, dirliğini, kardeşliğini bozmamıştır ve bozamayacaktır.” diye konuştu.​​